Home O nás

O nás

NAŠE VIZE

Náš Ježíšek

Vánoční dárky v ČR tradičně naděluje Ježíšek!

Ježíška jsme si uchovali ve svých srdcích. Stále stojíme o naší místní vánoční tradici a její zachování bez cizorodých symbolů. Hlavní postavou a symbolem adventu a Vánoc u nás je Náš Ježíšek. Ve veřejném prostoru se však setkáváme s množstvím cizorodých prvků, které u nás  nemají své místo a nemají žádný vztah k naší tradici.

Veřejnost volá po obnovení tradičního adventu a Vánoc s Ježíškem. Obnovit je lze pouze skrze návrat tradiční vizuální podoby Ježíška.

Podoba Našeho Ježíška je historicky autentická s představami našich předků o nadělujícím Ježíškovi. Je inspirovaná Pražským Jezulátkem – světově nejznámější českou soškou.

Náš Ježíšek – král Vánoc a lidských srdcí, naděluje dárky skrze své poselství: „Mějte se vzájemně rádi a tuto lásku si projevujte.“

Posláním našeho programu „Tradiční advent a Vánoce s Naším Ježíškem“ je hledání harmonie mezi tradiční vánoční symbolikou a požadavky komerční komunikace a obnovení jedinečné vánoční atmosféry v srdci Evropy.

Náš Ježíšek spojuje veškeré adventně-vánoční dění ve veřejném prostoru – kulturně společenské i komerční. Svým patronátem a programem křesťansko–lidových zvyků spojuje městské trhy, oslavy a kulturní programy v celé zemi ve festival tradičního adventu a Vánoc.

NADCHÁZEJÍCÍ AKCE

    There are no upcoming events at this time.


+
Twitter Followers
+
Facebook Likes
+
Instagram Followers

NÁŠ TÝM
Děpold CzerninPředseda, zakladatel, autor

Tel.: +420 777 602 100

E-mail: czernin(@)nasjezisek.cz

Štěpánka Šuranová CzerninManažerka projektu

Tel.: +420 777 940 534

E-mail: produkce(@)nasjezisek.cz


KONTAKT

Ovocný trh 580/2, 110 00 Praha 1 Staré Město.

info(@)nasJezisek.cz

www.nasJezisek.cz


NÁŠ JEŽÍŠEK NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

TWITTER

FACEBOOK

INSTAGRAM